top of page

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти

      Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень здобувачів освіти початкової школи  КЗО «Котовська спеціальна школа» ДОР» здійснюється вербально, на суб’єкт-суб’єктивних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю і самооцінювання, відповідно методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти (Наказ МОН від 13.07.2021 р. № 813).

       Оцінювання результатів навчання здійснюється для:

 учнів 1 і 2 класів, які здобувають освіту відповідно до Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 (далі - НУШ), - у вигляді вербальної характеристики; учнів 3 і 4 класів НУШ - у вигляді рівневої шкали за чотирма рівнями.

     Оцінювання результатів навчання для учнів першого класу здійснюється відповідно методичних рекомендацій  щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у новій українській школі (Наказ МОН від 20.08.2018 р. № 924).

    Відповідно до Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 року  № 688), оцінювання навчальних досягнень учнів другого классу здійснюється відповідно методичних рекомендацій  щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу (Наказ МОН від 27 серпня 2019 року № 1154.)

     У 1 і 2 класах підсумкове оцінювання здійснюється із застосуванням вербальної характеристики особистих досягнень. Результати навчання учнів позначаються словами: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «потребує значної уваги і допомоги». Результати навчання учнів 1-2 класів НУШ фіксуються у свідоцтві досягнень.

     Відповідно до Державного стандарту початкової освіти оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи здійснюється відповідно методичних
рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи (Наказ МОН № 1146 від 16 вересня 2020 року).

     Для учнів третіх та четвертих класів застосовується формувальне та підсумкове (тематичне, семестрове та річне оцінювання).

     У 3 і 4 класах підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою, результати навчання учнів позначаються словами або відповідними літерами: «початковий (П)», «середній» (С), «достатній» (Д), «високий (В)».

     У свідоцтві досягнень учитель фіксує розгорнуту інформацію про сформованість наскрізних умінь учнів та рівні результатів їх навчання.

Рівень сформованості наскрізних умінь здобувачів освіти  визначає учитель на основі педагогічних спостережень та аналізу учнівського портфоліо.

      Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти у закладі здійснюється за Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів з порушеннями інтелектуального розвитку /навчально-методичний посібник/ (далі - критерії) авт.: О.В.Чеботарьова, Г.О.Блеч, І.В.Гладченко, С.В.Трикоз, І.В.Бобренко та ін. - К., ІСП НАПН України, 2020, та Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів 5-10 класів з порушеннями інтелектуального розвитку /навчально-методичний посібник/ авт.: О.В.Чеботарьова, Г.О.Блеч, І.В.Гладченко, С.В.Трикоз, І.В.Бобренко, Н.А.Ярмола та ін.: за ред.: О.В.Чеботарьової. - К., ІСП НАПН України, 2019, схваленими до використання у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами науково-методичною комісією з спеціальної педагогіки Науково-методичної ради МОН.

       Критерії оцінювання розміщено для використання в роботі на сайтах МОН та ІМЗО:

        https://mon.gov.ua/ua/osvita/inklyuzivne-navchannya/dlya-fahivciv/metodiki-inkluzia/

       https://imzo.gov.ua/osvita/zagalno-serednya-osvita/navchalno-metodychne-zabezpechennya/

bottom of page