top of page

Історія виникнення нашого закладу

    У мальовничому куточку Приорілля знаходиться комунальний заклад освіти «Котовська спеціальна школа» Дніпропетровської обласної ради». Він розташований в живописному місці, яке приваблювало багатьох знаменитостей. Неперевершеною красою річки Оріль був зачарований Тарас Шевченко, як художник, що писав місцеві пейзажі. А український історик Дмитро Яворницький, відомий ліричним складом характеру, також не міг приховати свого захоплення, змальовуючи чарівну місцевість Приорілля.

    Двісті років тому граф Алєксєєв, отримавши в нагороду від царя земельний наділ, побудував на мальовничому Приоріллі маєток – такої неперевершеної краси, що вражала не тільки місцевих селян, а й приїжджу багату знать.

  « У своєму легендовім краї

     Всі легенди життя складає,

     Навіть сам приїздив Яворницький

Приорільським степам поклонитись,

    Навіть Рєпін знайшов годину,

    Знамениту писать картину.

    Князь відомий у ній позував,

    З нею в нове століття попав,

    Живуть пам’яттю від краси

Алєксєєвські ті часи»

(Людмила Заворотнюк «Поема про головне», уривок)

     Народні перекази донесли, що графська родина відзначалася благодійністю. То ж, певно,  самою долею судилося, щоб через півтора століття господарями колишнього маєтку стали обездолені діти: в 1959 році тут відкрили школу – інтернат для дітей – сиріт. А до цього у приміщенні маєтку знаходився райком партії Котовського району та райвиконком. У 1958 році, після злиття районів, Котовський район перестав існувати.

   Першим директором допоміжної школи – інтернату був призначений Шило Костянтин Петрович.  Під його керівництвом приміщення райкому партії були переобладнані для навчання та утримання дітей – сиріт.

  У 1973 році було закінчено будівництво нового 2-х поверхового приміщення навчального корпусу.

   Костянтин Петрович заклав фундамент для створення згуртованого педагогічного колективу, вирішення проблем успішного навчання та виховання дітей.

 З 1978 до 1999 року Котовську допоміжну школу – інтернат очолював Загорулько Василь Петрович, який продовжував зміцнювати матеріально – технічну базу закладу та створював умови для успішної підготовки вихованців до трудової діяльності та самостійного життя.

  З 1999  до 2012 року закладом керував Іванченко Микола Григорович. За його керівництва проведено реконструкцію та добудову шкільних приміщень та господарських споруд, переобладнано приміщення навчальних майстерень, кабінету соціально – побутової орієнтації, що дало можливість вихованцям закладу добре оволодівати спеціальностями штукатура, столяра, швеї, квітникаря.

Рішенням Дніпропетровської обласної ради від 05.09.2002 року №60-4/XXIVКотівська допоміжна школа - інтернат перейменована на ОКЗО «Котівська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку» 

     А  рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради від 23/03 2012 року

№270-12/VI комунальний заклад освіти«Котовська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку» Дніпропетровської обласної ради» перейменований на комунальний заклад освіти«Котовська  спеціальна загальноосвітня школа – інтернат» Дніпропетровської обласної ради».

    З 2012 року заклад очолює Конюхова Наталія Миколаївна. Високий фаховий рівень керівника дозволяє виконувати надважливі завдання, визначені статусом закладу та вимогами сьогодення.

  Рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради від 15/03 2013 року

№426-18/VI комунальний заклад освіти«Котовська  спеціальна загальноосвітня школа – інтернат» Дніпропетровської обласної ради» перейменований на комунальний заклад освіти «Котовський навчально – реабілітаційний  центр» Дніпропетровської обласної ради».

А рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради від 07/08 2020 року

 №635-24/VII комунальний заклад освіти«Котовський навчально – реабілітаційний  центр» Дніпропетровської обласної ради» перейменований на комунальний заклад освіти «Котовська спеціальна школа» Дніпропетровської обласної ради».

   Наталія Миколаївна зуміла згуртувати колектив педагогів -  однодумців, які професійно підходять до освітнього та корекційного процесів, вміють віднайти і розвинути в дитині ті здібності, той  нахил чи, навіть – талант, який  розвиває дитину, робить її корисною для суспільства та для яких головним принципом діяльності є дитиноцентризм.  Все  це проводиться в комплексі  з психологічною реабілітацією дитини. Адже розкішна навколишня природа, щирість і відкритість педагогів– звільняють вихованців від багатьох комплексів, роблять їх розкутими, комунікабельними, безпосередніми, розвивають творчі здібності і вміння.

 Заклад співпрацює з Інститутом обдарованої дитини НАН України, з Кременчуцьким інститутом Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, з громадськими та волонтерськими організаціями, благодійними фондами стосовно підвищення методичного рівня педагогів, зміцнення та покращення матеріальної бази, розвитку творчих здібностей та соціалізації вихованців.

  Директор націлює педагогічний колектив на використання всіх можливостей сучасних цифрових технологій і програмних засобів, як глобальних так і локальних. А відтак колектив зможе більш цілеспрямовано будувати свою траєкторію підвищення кваліфікації в цифровому світі.

     У закладі створені особливі умови для навчання та розвитку вихованців, що відзначаються:

  • компетентісним підходом та системою роботи;

  • створенням комфортних умов для корекційної направленості освітнього процесу;

  • забезпеченням індивідуального та диференційованого підходів з урахуванням нозологій дітей.

     Вся робота направлена на досягнення основної мети: формування всебічно розвиненої особистості, забезпечення соціально – психологічної реабілітації, абілітації і трудової адаптації дітей, виховання загальнолюдських цінностей, активної громадянсько–патріотичної позиції. Велика увага приділяється створенню комфортного, безпечного, безбар’єрного, інклюзивного освітнього середовища.      

    Територія закладу (4,5 га) нагадує ботанічний сад, де зібрано багато екзотичних, вічно зелених насаджень, зокрема молодий кедрівник (в рамках Всеукраїнського соціального проєкту «Відродження кедрів в Україні») та багато іншого.

Проєктна діяльність реалізується  через участь вихованців у шкільних проєктах «Розквітай, шкільне подвір’я», «Здорова дитина – здорова Україна», «Я – творча дитина», «Ми – діти твої, Україно».

   Вихованці закладу є активними учасниками та переможцями регіональних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів творчості. Налагоджено тісну співпрацю з позашкільними освітніми закладами, інклюзивно – ресурсними центрами, школою мистецтв та іншими установами.

  Наразі в закладі працює 46 педагогічних працівників, 85% яких мають спеціальну корекційну освіту. За роки існування зі стін закладу випущено більше тисячі вихованців.

 

bottom of page